חיפה

חיפה היא מהיפות שבערי ישראל. עם המפרץ הגדול והנמל, הרי הכרמל הנושקים לים ולעננים, ותצפית נוף מדהימה ממנה נשקף כל צפון הארץ.

התלמוד מספר כי לנמל חיפה היו באים סוחרים מכל העולם עם ספינותיהם, ומשם היו עולים לירושלים ולבית המקדש לראות מה טיבה של האומה היהודית; בהתפעלותם הרבה היו מקריבים קורבנות לבורא העולם. הרבי מליובאוויטש מלך המשיח שליט"א אומר כי העובדה שיש בחיפה ים, מעניק לה תפקיד בינלאומי גם כיום – ממנה צריכה לצאת תורה לכל העולם.

במושבה הגרמנית שהוקמה ע"י הטמפלרים למרגלות הכרמל, בבית הכנסת העתיק "נצח ישראל" - שוכן "המרכז העולמי להפצת שבע מצוות בני נח". מכאן יוצא המסר של שבע החוקים האלוקיים, שבזכותם תבוא הגאולה.

המרכז מעניק נקודת מבט ייחודית על ההיסטוריה של חיפה, כמו פעילותו של "אליהו הנביא" שניהל במקום מאבק מול אלו שהטיפו לעבודת אלילים.

במרכז נצפה בתערוכת שבע המצוות, נצפה בסרט על הפעילות עם המגזר הערבי, נחתום על אמנה בין לאומית, ונקבל תעודת "בן נח" אישית. ניתן גם לכתוב ולקבל ברכה אישית מהרבי מליובאוויטש באמצעות "אגרות קודש".

פעילות נוספת היא "טיש חסידי" – ישיבה חברית סביב שולחנות עם מאכלים יהודיים מסורתיים, שמיעת סיפורי ניסים של צדיקים, אמירת "לחיים" ושירה משותפת.

 


פעילות

7 מצוות  בני נח – מטה 7for70

מרכז שבע מצוות בני נח העולמי שוכן בסמיכות לים ומכאן אנו מפיצים את בשורת שבע מצוות בני נח לעולם. במקום זה נשמע הסברים על מהן שבע מצוות בני נח, על פעילות המטה במגזר הערבי ובבתי הספר הערביים, פעילות במדינות האזור – טורקיה, סוריה, פעילות באו"ם כארגון NGO, הוצאה לאור, בליווי קטעי וידאו.
עלות: צור קשר!                                                   
הערות:
  1. משך הפעילות – שעה
  2. את הרצאה זו ניתן לשמוע בכל הארץ

 

-----------------------------------------------------------------

   תעודת שבע מצוות בני נח

מיועד לקבוצות של תיירים מחו"ל (שאינם יהודים) שהשתתפו בפעילות באתרים שונים בארץ בתוכנית שבע מצוות בני נח. זהו מפגש מסכם במרכז שבע מצוות בני נח העולמי ובו המשתתפים יקבלו תעודה אישית מיוחדת על השתתפותם בסמינר בני נח.
עלות: צור קשר!
הערות:
  1. משך הפעילות – שעה

 

 טיול בחיפה היהודית

מערת אליהו בראש הכרמל – אליהו הנביא – הסבר על חיפה כמרכז תעשיית התכלת והארגמן בימי המשנה והתלמוד. בית העלמין הישן – רבי אבדימי דמן חיפה. מערת חיפה אל עתיקא – ייתכן מקום קבורת הרמבן, בית כנסת ייחודי הסלוניקאי ובית הכנסת התיירותי. המושבה הגרמנית וסיפורי יואל משה סלומון.
עלות: צור קשר!
הערות:
  1. משך הטיול – שעתיים עד שלוש
  2. המדריך – דוקטור צבי הר שפר